.

Jak przeżyć kapitalizm

Jak przeżyć kapitalizm

Bohdan Górski

35,00 zł
28,00 zł Zniżka 20%
Brutto
Quantity:

Autor jest szwajcarskim ekonomistą i politologiem urodzonym w Warszawie, wykładowcą renomowanych uniwersytetów oraz współpracownikiem Szwajcarskiego Instytutu ds. Wschodnich. Bardzo ważne jest dla niego doświadczenie wspólnej pracy z prof. Innocentym Bocheńskim OP.
Bohdan Górski był doktorantem i współpracownikiem Fridricha A. von Hayeka, laureata Nagrody Nobla, czołowego przedstawiciela austriackiej szkoły ekonomicznej. Podobnie jak jego mistrz, prof. Górski jest liberałem, jednak cechujące jego twórczość krytyczne nastawienie do dogmatycznego monetaryzmu, który jest wizytówką liberalizmu w Polsce, ukazuje nam mniej znane oblicze tego nurtu. W niniejszej książce autor odpowiada na ważne pytania, m.in.:
- O związki polityki i ekonomii; 
- Dlaczego komunizm zwyciężył i czemu musiał upaść?
- Jakie lekarstwa stosować na dolegliwości postkomunizmu?
- O błędy popełnione w trakcie transformacji ustrojowej; 
- O różne poglądy na Unię Europejską i jej użyteczność; 
- O warunki pokoju na Bliskim Wschodzie; 
- Czy istniała „żydokomuna”, czy to tylko mit?
- Co to jest postkomintern i gdzie jest jego centrala?
Kwestie te Bohdan Górski wyjaśnia językiem prostym i zrozumiałym. Bez moralizowania i zbędnych emocji opisuje mechanikę procesów ekonomicznych i historycznych. Nie jest ani „filo”, ani „anty”, jeśli staje po którejś stronie konfliktów, to jest to strona pokoju, stabilizacji i warunków do tworzenia dobrobytu. Jak przeżyć kapitalizm, po serii opracowań pisanych w języku niemieckim, jest pierwszą polskojęzyczną książką prof. Bohdana Górskiego.

Opis

Ilość stron
263
ISBN
978-83-87992-83-5
Rodzaj oprawy
Broszura
Format
B5 (176x250mm)

Specyficzne kody