.

Nowe produkty

Każę aktorom powtórzyć...
-10%
Szara eminencja polskiego...
-10%
Podkurek. Opowiadania z...
-10%
Merapi et autres nouvelles
-10%
Merapi i inne opowiadania
-10%
-10%
21,51 zł 23,90 zł

Maciej Słomczyński (Kazimierz Kwaśniewski)

Małżeństwo Anny i Romana Rudzińskich rozpada się. Kobieta chce odejść do innego mężczyzny. Wyjeżdża do niego do Zakopanego, planując po powrocie ostatecznie rozmówić się z mężem. Aby dodać sobie otuchy, w towarzystwie siostry Marii wraca do domu, gdzie znajduje męża otrutego cyjankiem potasu. Prowadzący śledztwo kapitan Ziętek ustala, że Rudziński był chemikiem, miał w domowym laboratorium sporo trucizny, wiedział jak się z nią obchodzić, więc jego śmierć na pewno nie była przypadkowa. Wiele wskazuje na samobójstwo. Kiedy kochanek Anny przyznaje się do zamordowania Romana, sprawa wydaje się rozwiązana. Pojawiają się jednak kolejne tropy, dochodzenie się komplikuje. Czy kpt. Ziętkowi uda się ustalić kto i dlaczego otruł naukowca?

-10%
28,80 zł 32,00 zł

Grzegorz Łukomski

Stefan Mayer to oficer dyplomowany Wojska Polskiego i Polskich Sił Zbrojnych w latach 1940–1945, człowiek wyjątkowej miary, o nieprzeciętnych predyspozycjach i cechach charakteru. Cieszył się zasłużonym autorytetem, zarówno wśród współpracowników, jak też przeciwników. Swoje życie związał z walką o restytucję
państwa i służbą Rzeczypospolitej w szeregach kilku formacji zbrojnych, tworzących później odrodzone Wojsko Polskie. Wraz z upływem czasu stał się wybitnym oficerem wywiadu.

-10%
33,30 zł 37,00 zł

Wojciech Wiśniewski

Zamieszczone w książce opowiadania są wyborem z bogatej twórczości literackiej Wojciecha Wiśniewskiego – wyborem dokonanym przez Autora.

-10%
44,10 zł 49,00 zł

Joanna Jarecka-Gomez

Son dernier livre Merapi contient seize nouvelles qui nous plongent au cœur de l’actualité sociopolitique. Les héros, des gens ordinaires, se voient confrontés dans leur quête du bonheur à des choix et des situations inattendues. Des histoires de rêves, de passions, de traumatismes, de tensions poussées à l’extrême qui nous font entrevoir une part de vérité sur les valeurs de notre société et sur nous-mêmes. Style enlevé, action rapide, humour et ironie emmènent le lecteur d’un seul trait jusqu’à la fin, l’invitant ensuite à une réflexion plus approfondie.

-10%
26,10 zł 29,00 zł

Joanna Jarecka-Gomez

Merapi to szesnaście z życia wziętych opowiadań, które łączy wspólny motyw: moment w którym starannie skrywane uczucia i emocje wymykają się spod kontroli, popychając bohaterów do niezrozumiałych dla otoczenia decyzji i zachowań. Historie pasji, namiętności i napięć, które obnażają jakąś cząstkę prawdy o dzisiejszym globalnym świecie i o nas samych