.

BIBLIOGRAFIA ZWARTYCH I ULOTNYCH DRUKÓW KONSPIRACYJNYCH WYDANYCH NA ZIEMIACH POLSKICH POD OKUPACJĄ NIEMIECKĄ W LATACH 1939-1945

Bibliografia zwartych i ulotnych druków konspiracyjnych wydanych na ziemiach Polskich pod okupacją Niemiecką w latach 1939-1945

Praca ta jest rezultatem wieloletnich badań i poszukiwań profesora Chojnackiego tak w zbiorach prywatnych, jak i w publicznych w kraju i za granicą oraz w niedostępnych przez lata zasobach bibliotek i archiwów podlegających Ministerstwu Spraw Wewnętrznych.  Ułatwieniem dla Czytelnika korzystającego z bibliografii są informacje, w jakich  zbiorach dana pozycja jest obecnie przechowywana. Większość trudno dostępnych wydawnictw konspiracyjnych została staraniem Władysława Chojnackiego i Biblioteki Narodowej zmikrofilmowana i jest obecnie udostępniana w zbiorach mikrofilmów tejże narodowej książnicy.

40,00 zł
Brutto
Quantity:

Praca ta jest rezultatem wieloletnich badań i poszukiwań profesora Chojnackiego tak w zbiorach prywatnych, jak i w publicznych w kraju i zagranicą oraz w niedostępnych przez lata zasobach bibliotek i archiwów podlegających Ministerstwu Spraw Wewnętrznych.
Ułatwieniem dla Czytelnika korzystającego z bibliografii są informacje, w jakich zbiorach dana pozycja jest obecnie przechowywana. Większość trudno dostępnych wydawnictw konspiracyjnych została staraniem Władysława Chojnackiego i Biblioteki Narodowej zmikrofilmowana i jest obecnie udostępniana w zbiorach mikrofilmów tejże narodowej książnicy.
Bibliografia została poprzedzona przedrukiem wstępu do pierwszego wydania, wstępem do drugiego wydania i wykazami skrótów. Na końcu książki Czytelnik znajdzie wykorzystaną literaturę przedmiotu, pięć różnych indeksów i obszerną 40-stronicową część ilustracyjną, w której pokazany jest – również w kolorze – wybór produkcji wydawniczej podziemia. Bibliografię przygotowali do druku dr Wojciech Chojnacki i dr Jerzy Kandziora.

Książka nosi ślady używania, ma zabrudzenia i przetarcia na okładce oraz ślady po zalaniu.

Opis

Ilość stron
680, il.
ISBN
83-88736-66-3
Rodzaj oprawy
Twarda
Format
B5 (176x250mm)

Specyficzne kody