

Praca ta jest rezultatem wieloletnich badań i poszukiwań profesora Chojnackiego tak w zbiorach prywatnych, jak i w publicznych w kraju i za granicą oraz w niedostępnych przez lata zasobach bibliotek i archiwów podlegających Ministerstwu Spraw Wewnętrznych. Ułatwieniem dla Czytelnika korzystającego z bibliografii są informacje, w jakich zbiorach dana pozycja jest obecnie przechowywana. Większość trudno dostępnych wydawnictw konspiracyjnych została staraniem Władysława Chojnackiego i Biblioteki Narodowej zmikrofilmowana i jest obecnie udostępniana w zbiorach mikrofilmów tejże narodowej książnicy. |
Praca ta jest rezultatem wieloletnich badań i poszukiwań profesora Chojnackiego tak w zbiorach prywatnych, jak i w publicznych w kraju i zagranicą oraz w niedostępnych przez lata zasobach bibliotek i archiwów podlegających Ministerstwu Spraw Wewnętrznych.
Ułatwieniem dla Czytelnika korzystającego z bibliografii są informacje, w jakich zbiorach dana pozycja jest obecnie przechowywana. Większość trudno dostępnych wydawnictw konspiracyjnych została staraniem Władysława Chojnackiego i Biblioteki Narodowej zmikrofilmowana i jest obecnie udostępniana w zbiorach mikrofilmów tejże narodowej książnicy.
Bibliografia została poprzedzona przedrukiem wstępu do pierwszego wydania, wstępem do drugiego wydania i wykazami skrótów. Na końcu książki Czytelnik znajdzie wykorzystaną literaturę przedmiotu, pięć różnych indeksów i obszerną 40-stronicową część ilustracyjną, w której pokazany jest – również w kolorze – wybór produkcji wydawniczej podziemia. Bibliografię przygotowali do druku dr Wojciech Chojnacki i dr Jerzy Kandziora.
Książka nosi ślady używania, ma zabrudzenia i przetarcia na okładce oraz ślady po zalaniu.
Opis
Specyficzne kody